Rolety automatyczne

Wygodne rolety do okien i bram

Technika przesłania okien przy pomocy materiałów, tkanin, lameli z tworzywa sztucznego rozwija się od chwili zastosowania parawanów dających cień lub powiększających strefę prywatności. Rolety uruchamiane „na korbkę” zostały zastąpione na takie z mechanizmami elektrycznymi oraz wygodnym sterowaniem z pilota a nawet przez sieć internetową tabletem. Wszyscy producenci rolet automatycznych dążą w kolejnych modelach o powiększenie komfortu i doskonalenia sprawności zasłaniania i odsłaniania ekranów rolet.

Rolety elektryczne

Trudno wyobrazić sobie automatykę rolet bez urządzeń elektrycznych, styczników, silników krokowych, przekaźników, automatycznych czujników i siłowników, mikowłączników , itp. Rolety tego typu wykorzystują pełną gamę nowoczesnych rozwiązań technicznych.W trudno dostępnych miejscach.O ile zabezpieczone roletami okna w pokoju są łatwe do przesłaniania nawet manualnego tak już przy wysokich pomieszczeniach, na połaciach dachowych, na świetlikach, zasłanianie przy pomocy długiego kija jest niezmiernie uciążliwie. W sukurs przychodzi tutaj automatyczne uruchamianie rolet wyposażonych w instalacje elektryczno-mechaniczne.

Zamykanie i otwieranie rolet z pilota

Dzisiaj to już powszechnie używane rozwiązanie np. do otwierania bramy roletowej garażu. Innym rozwiązaniem jest zabezpieczenie wszyskich otworów okiennych domu roletami zdalnie za pomocą komend wydawanych przez aplikację w telefonie komórkowym. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku rolety muszą posiadać odpowiednią infrastrukturę zdalnego sterowania zainstalowaną przed montażem rolet.

Automatyka przesłon

Udogodnienia w otwieraniu, rozwijaniu, automatycznym zwijaniu, rozsuwaniu dotyczą oprócz żaluzji rolet także markiz, daszków tarasowych, przesłon na pergole. Preferujemy systemy roletowe sprawdzonych producentów. Ze względu na potrzebę długoletniej i intensywnej eksploatacji ważne jest aby wszystkie elementy automatyki były bezusterkowe i niezawodne.

Montaż rolet automatycznych Poznań

Tylko profesjonalne zamontowanie całego systemu przesłon automatycznych daje rękojmię bezusterkowej eksploatacji. Każdy system ma swoją specyfikę a montaż rolet jest zawsze indywidualnie dostosowany do konkretnej budowli, wnętrza. Global System na bazie doświadczenia wielu instalacji oraz znajomości systemów potwierdzonych na licznych szkoleniach specjalistycznych daje gwarancje na wykonanie montaży rolet automatycznych.